Mateřská škola Jiráskova ve VrchlabíO škole

Naše mateřská škola patří k menším mateřským školám ve Vrchlabí. Je umístěna uprostřed krásné velké zahrady, téměř v centru města a přitom mimo dopravní ruch.

Školka má dvě třídy

• zařazení: děti ve věku od 3 až 4,5 let
  • učitelka: Aneta Kopecká DiS., Michaela Štemberová
  • školní asistent: Michaela Horáková

• zařazení: děti ve věku od 4,5 až 6 let + děti s odloženou školní docházkou
  • učitelka: Jana Vavřincová, Kamila Petrová
  • asistent pedagoga: Zuzana Roubalová

Každá třída má svoji hernu, náleží k ní přípravná kuchyňka, WC dětí a umývárna, sklad lehátek. Herny je po obědě využito po rozložení lehátek jako ložnice. Obě třídy nabízejí dostatek hraček, pomůcek a herních koutků pro děti - kadeřnictví, kuchyňka, krámek, divadelní koutek, množství stavebnic pro stavby dětí dle předlohy i vlastní fantazie, koutky pro tvořivé činnosti dětí - stůl s mořským pískem, modelovací stůl, pískovnička se sklářským pískem a další. Nabízíme dětem i velké množství obrázkových knih a časopisů, různé encyklopedie a zajišťujeme tak péči i v oblasti předčtenářské gramotnosti. Prodej knih zprostředkováváme i rodičům a poskytujeme jim ke čtení i odborné časopisy z oblasti školství, kde je velmi mnoho zajímavých článků.

Obě třídy mají svoji samostatnou šatnu a botníky. V šatnách i hale máme několik nástěnek na kterých jednak informujeme rodiče o dění ve škole a připravovaných akcích, mají zde vyvěšen školní řád a různé informace o provozu MŠ, ale také zde samozřejmě máme výstavky dětských prací. Děti mají možnost podílet se na utváření prostředí MŠ.

Máme sportovně turistické zaměření

• základní i zdokonalovací lyžařské kurzy
  • plavecký výcvik
  • turistické výlety
  • kurz bruslení

V letních měsících tráví děti na školní zahradě celý den, včetně stravování a odpoledního odpočinku ve spacácích pod stromy.

Pravidelné akce naší školky

• divadelní představení v MŠ
  • pravidelně každý měsíc přednáška o přírodě - KRNAP
  • návštěva pejsků v MŠ s kynologickým programem