Mateřská škola Jiráskova ve VrchlabíZápis

Zápis do mateřské školky

Žádost o přijetí dítěte

Žádost o přijetí dítěte si můžete vyzvednout v mateřské školce, nebo je ke stažení v dokumentech. Zápis bude probíhat v mateřské školce ve dnech:

• Úterý 14. 5. 2024 - od 9 do 12 hodin
  • Středa 15. 5. 2024 - od 12 do 15 hodin

K zápisu nezapomeňte přinést žádost, váš občanský průkaz, rodný list dítěte. Žádost vyplníte, necháte si potvrdit u praktického lékaře druhou stranu žádosti, která se týká očkování. Očkování není povinné u dětí v posledním roce před zahájením povinné školní docházky. Prosíme, i když to není povinný údaj, o vyplnění telefonního čísla a e-mailu na žádosti o přijetí, abychom Vás mohli snadněji kontaktovat.

Vyhodnocení žádostí

Žádosti budou vyhodnoceny dle přiložených kritérií. Seznam přijatých dětí bude vyvěšen na vývěsce MŠ dle registračních čísel a zveřejněn na webových stránkách mateřské školy. Rozhodnutí o přijetí nebude zasíláno písemně! Rozhodnutí o nepřijetí obdrží rodiče písemně (osobně proti podpisu, osobní datovou schránkou, doporučeně do vlastních rukou). V případě podání žádostí do více mateřských škol se následně domluvíme na dalším postupu (nejlépe telefonicky).

Upozornění

Předškolní vzdělávání je ze zákona povinné pro všechny děti, které do 31. 8. 2024 dovrší věk 5 let! V případě nejasností nebo pro obdržení dalších informací volejte na telefonní číslo +420 605 950 786.

Kritéria pro přijímání dětí

Kritéria pro přijímání dětí do mateřské školy, jejíž činnost vykonává Mateřská škola, Vrchlabí, Jiráskova 926 budou přednostně přijímány:

1. Děti, které před začátkem školního roku dosáhnou nejméně 3. roku věku, pro které je MŠ spádová (spád je celé město Vrchlabí + Strážné) podle věku od nejstarších po nejmladší. ​
  2. Děti, které před začátkem školního dosáhnou nejméně 3. roku věku a jsou z obce, s níž má město Vrchlabí uzavřenou smlouvu o zajištění předškolního vzdělávání - Klášterská Lhota, Rudník (podle věku od nejstarších po nejmladší).
  3. Ostatní děti s trvalým pobytem ve Vrchlabí podle věku od nejstarších po nejmladší.
  4. Děti, jejichž sourozenec se v mateřské škole vzdělává a ve školním roce i nadále bude vzdělávat podle věku od nejstarších po nejmladší.
  5. Ostatní děti podle věku od nejstarších po nejmladší.

V případě přijetí dítěte s přiznaným podpůrným opatřením 3. - 5. stupně se počet přijímaných dětí bude snižovat Počet přijatých dětí se bude také snižovat v případě přijetí dětí mladších 3 let.